021 - 55785269 | 09107785612 asadghazavi@gmail.com

امروز با آموزش کاربردی دیگری از صفر تا صد در خدمت شما هستم. بسیار پیش آمده که هنگام انتقال فایل از طریق پنل رسانه کتابخانه وردپرس با مشکلات عدیده‌ای برخورد می‌کنیم، مثلا سرعت کم آپلود، قطع شدن و خطا دادن هنگام ریخته شدن فایل با حجم بالا، محدود بودن حجم فایل برای انتقال به کتابخانه، و سرعت بالای انتقال فایل‌ها از طریق هاست. همه این دلایل می‌تواند دست به دست هم دهد تا ما تصمیم بگیریم که فایل خود را مستقیم از طریق پنل وردپرس در کتابخانه وارد نکنیم.

ما وقتی هر فایلی را از طریق filezilla وارد قسمت wp-content/uploads می‌کنیم، مثلا یک ویدئو را وارد می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم که فایل در فولدر uploads هاست قرار گرفته اما هنگامی که در قسمت کتابخانه وردپرس مراجعه می‌کنیم اثری از آن نمی‌یابیم چون انتقال فایل را غیر مستقیم انجام داده‌ایم و در دیتابیس ثبت نشده است، برای رفع این مشکل باید از یک افزونه استفاده کنیم، افزونه Add From Server یک پلاگین عالی در این زمینه است.

افزونه Add From Server

این افزونه را از طریق این لینک از مخزن پلاگین‌های وردپرس می‌توانید دریافت کنید.

تنظیمات این افزونه بطور پیش‌فرض قابل قبول هست و نیازی به تغییر آن نیست، اما اگر مایل بودید تنظیمات آن را تغییر دهید با سرچ نام افزونه بعضی سایت‌های فارسی زبان توضیحاتی در خصوص تنظیمات آن داده‌اند که می‌توانید به آنها مراجعه نمایید.

بعد از اینکه فایلتان را در هاست بوسیله یکی از برنامه‌های مدیریت ftp آپلود کردید مثلا بوسیله filezilla، سراغ افزونه می‌رویم که پس از نصب، شاخه‌ای به قسمت رسانه در پیشخوان وردپرس اضافه شده است.

در این قسمت شاخه‌ها و فولدرهای هاست در wp-content قابل مشاهده است.

در صورتی که مایل بودیم به فولدر قبل مراجعه کنید باید از فولدر اول با نام Parent Folder استفاده نمایید تا به شاخه‌های قبلی برگردید. به منظور پیدا کردن فایلی که در هاست توسط filezilla آپلود کردیم، وارد فولدر uploads شده و  آن را Import  می‌کنیم.

بعد از طی این مراحل، با ورود در قسمت کتابخانه مشاهده می‌کنید فایلی که از طریق ftp  مستقیم در هاست آپلود کرده‌ بودید قابل مشاهده است و می‌توانید از آن استفاده نمایید.

امیدوارم از این مقاله آموزشی نهایت استفاده را ببرید، لطفا به مطالبی که برایتان مفید بوده امتیاز دهید و ما را از نظرات خود مطلع سازید.

5 2 امتیازها
رتبه‌بندی مقاله
1
0
خوشحال می‌شویم که در مورد این مطلب نظرتان رو بگوییدx
()
x