021 - 55785269 | 09107785612 info@azsefrtasad.ir

با سلام خدمت دوستان، در این مطلب از صفر تا صد IP دادن به کامپیوترها را توضیح می‌دهم.

 

یافتن IP کامپیوترها یا IP دادن به کامپیوترها

اگر کامپیوترهای ما همه به یک مودم وصل شده باشند، خود مودم از طریق DHCP به کامپیوترها IP اختصاص میده. از چندین راه شما امکان دارید که IP کامپیوترتون رو بدست بیارید. اولین راه اینه که (در محیط Run، کلمه ncpa.cpl رو تایپ کنید و اینتر کنید، یا روی کانکشن اینترنت راست کلیک کنید و Open Network and Sharing Center رو انتخاب کنید سپس Change adapter settings رو بزنید.) از قسمت Network Connections روی Ethernet که اختصاص داده شده  کلیک کنید و در قسمت Ethernet Status بر Details کلیک کنید. در این قسمت IP که به کامپیوترتان از طریق مودم اختصاص داده شده رو در قسمت IPv4 Adrress  می‌توانید مشاهده کنید.

 

 

روش دیگر یافتن IP در کامپیوتر، رفتن به قسمت Run  در کامپیوتر هست. دو کلید ویندوز و R رو باهم می‌زنیم و در قسمت Run کلمه cmd  رو تایپ می‌کنیم و Command Prompt رو فراخوانی می‌کنیم، حال کلمه ipconfig رو تایپ می‌کنیم و در قسمت IPv4 Address می‌توانیم IP کامپیوترمون رو مشاهده کنیم.

 

ممکن هست به دلایلی از مودم استفاده نمی‌کنیم، و باید خودمون به کامپیوترها IP بدیم. در این صورت بهترین روش این هست که روی کانکشن اینترنت راست کلیک کنید و Open Network and Sharing Center رو انتخاب کنید سپس Change adapter settings رو بزنید. از قسمت Network Connections روی Ethernet که اختصاص داده شده  راست کلیک می‌کنیم، حال با کلیک بر  Internet Protocol Version 4 روی Properties می‌زنیم. حال برای دستی IP دادن قسمت Use the following IP address رو فعال کنید. و IP مورد نظر خود را درج نمایید.

توجه داشته باشید که برای ارتباط بین چند کامپیوتر حتما باید از IP های هم رنج یا به قولی هم خانواده استفاده کنید به عنوان مثال اگر کامپیوتر A رو ۱٫۱٫۱٫۱ قرار دادید در کامپیوتر B، باید ۱٫۱٫۱٫۲  قرار دهید. انشاء الله در زمینه نتورک و آشنایی با IP ها آموزش‌هایی قرار خواهم داد.

 

 

امیدوارم از این آموزش کمال استفاده رو برده باشید. برای آموزش Share کردن فولدرها و  تعیین سطح دسترسی به مطالب داخل فولدرها به مطلب share کردن فولدر در Workgroup مراجعه نمایید.

در صورتی که در خصوص این مطلب مشکلی دارید نظر دهید.

0 0 امتیاز
رتبه‌بندی مقاله
0
خوشحال می‌شویم که در مورد این مطلب نظرتان رو بگوییدx
()
x