021 - 55785269 | 09107785612 info@azsefrtasad.ir

بسیاری از اوقات بعضی لینک‌ها یا جمله‌ها به اعضایی اختصاص دارد که login  می‌کنند. و افراد غیر عضو نباید آن لینک‌ها رو در widget یا menu (ابزارک یا فهرست) از سایت ببینند. یا اینکه برای دیدن بعضی از پست‌ها اشخاص باید حتما لاگین کنند تا آن پست یا مطلب خاص را ببینند.

در این پست به شما از صفر تا صد نمایش لینک یا مطلب در ویجت یا منو به هنگام لاگین، و یا الزام به لاگین افراد برای مشاهده بعضی از پست‌ها را آموزش می‌دهم.

برای این موضوع شما از چند افزونه می‌توانید استفاده نمایید، افزونه Ultimate Member افزونه‌ای رایگان است که برای مخفی کردن لینک‌ها در منوی سایت و همچنین اجبار افراد به لاگین در سایت برای تماشای یک پست خاص به شما کمک می‌کند. اما برای مخفی کردن لینک یا مطلب در widget سایت این افزونه متاسفانه کمکی نمی‌کند. برای مخفی کردن لینک یا مطلب در  ویجت سایت در ادامه افزونه دیگری رو به شما معرفی می‌کنم. اما الان به آموزش استفاده از Ultimate Member و ترفند آن در خصوص این پست می‌پردازم.

در ابتدا این افزونه رو از این لینک در مخزن افزونه‌های وردپرس دانلود نمایید.

آموزش نصب این افزونه در سایت‌های مختلف که بیشتر هم متأسفانه از همدیگر کپی کرده‌اند فراوان وجود دارد، شما با یک سرچ کوچک در گوگل آموزش نصب این افزونه را پیدا می‌کنید، این افزونه کاربردهای بسیار دیگری هم دارد که ما فقط به کاربرد نمایش لینک به هنگام login می‌پردازیم.

با ورود در قسمت فرم‌ها shortcode فرم لاگین رو انتخاب کنید و در قسمت متن در ویجت سایت خود قرار دهید.

در این حالت شما یک فرم ورود به سایت در ویجت خود خواهید داشت. وقتی شخص وارد نشده هنگام مراجعه به سایت در قسمت ویجت با شکل زیر روبرو می‌شود و می‌تواند از طریق این فرم وارد شود و یا ثبت نام انجام دهد.

هنگامی که عضو، لاگین انجام دهد با شکل زیر روبرو خواهد شد

اگر سعی داشته باشید وقتی شخصی پستی رو خواست تماشا کند به صفحه لاگین یا هر صفحه دیگری هدایت شود بدین منظور ابتدا وارد نوشته یا برگه مورد نظر خود می‌شویم، سپس طبق شکل زیر، خیر را بله کنید تا تنظیمات بیشتری ظاهر گردد.

و با استفاده از تنظیمات این قسمت می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی بتوانند این نوشته یا برگه رو مشاهده کنند و اگر اشخاص مورد نظر اجازه دسترسی ندارند به چه صفحه‌ای منتقل شوند، که معمولا به برگه لاگین ریدایرکت می‌کنیم.

برای اینکه لینک در قسمت فهرست فقط به اعضاء نمایش داده شود، به قسمت فهرست مراجعه می‌کنیم و با استفاده از بازشوی لینک طبق شکل زیر اعضایی که اجازه نمایش لینک رو دارند اجازه دسترسی می‌دهیم.

 

متأسفانه این افزونه راهکاری برای لینک‌های ویجت سایت ندارد.

برای widget سایت، از افزونه‌ای به نام Privilege Widget استفاده می‌کنیم. برای دانلود این افزونه اینجا را کلیک کنید.

با نصب این افزونه گزینه‌هایی در قسمت ابزارک یا widget سایت به ما داده می‌شه، این گزینه‌ها حتی از گزینه‌های افزونه ultimate member هم بیشتر است ولی متاسفانه به دلیل کمبود تبلیغ، این افزونه نادیده گرفته شده، بسیاری از افزونه‌های بی‌صدا بسیار پر کاربردند اما بدلیل کمبود امتیاز بتدریج از مخزن افزونه‌های وردپرس کنار گذاشته می‌شوند.

با انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها اجازه می‌دهیم که با ورود اعضای انتخاب شده اجازه دیدن لینک یا مطلب در ویجت ما را داشته باشند.

به عنوان مثال لینک و نوشته‌های بالا فقط در صورتی که اعضا لاگین کنند قابل دیدن است.

امیدوارم این مقاله برای شما دوستان مفید بوده باشد، با امتیاز یا نظرات خود ما را به ادامه کار دلگرم نمایید.

 

 

 

 

 

0 0 امتیاز
رتبه‌بندی مقاله
0
خوشحال می‌شویم که در مورد این مطلب نظرتان رو بگوییدx
()
x