021 - 55785269 | 09107785612 info@azsefrtasad.ir

Mac Address یا physical Address از ۱۲ کاراکتر شامل حروف و اعداد تشکیل شده است. جهت یافتن و دیدن مک آدرس در کامپیوتر چندین راه وجود دارد

روش اول این است که وارد Command Prompt می‌شویم. برای این کار کلید ویندوز و R  را همزمان می‌زنیم و کادر Run را فراخوانی می‌کنیم. در کادر Run کلمه cmd رو تایپ می‌کنیم.

پس از ورود به محیط Command Prompt  یا cmd دستور getmac را وارد می‌کنیم.

 

روش دوم: (در محیط Run، با استفاده از دستور ncpa.cpl قسمت Nic های کامپیوتر (Network Connections) رو فراخوانی می‌کنیم یا با کلیک راست بر کانکشن اینترنت،  و انتخاب Open Network and Sharing Center  سپس Change adapter settings ) از قسمت Network Connections روی Ethernet که اختصاص داده شده  کلیک کنید و در قسمت Ethernet Status بر Details کلیک کنید.در این قسمت امکان دیدن مک آدرس را خواهید یافت.

روش سوم: با اجرای دستور ipconfig /all در محیط  Command prompt یا (cmd) می‌توانیم بر اساس NIC های سیستم مک آدرس‌ها را بیابیم.

روش چهارم: می‌توانیم مک آدرس را در هر فایلی که دوست داریم مانند Notepad ،Word و … ذخیره کنیم. در محیط cmd این دستور را می‌نویسیم:

ipconfig /all >c:\اسم فایل.txt

 

توجه داشته باشید که این دستور تنها وقتی قابل اجراست که Command prompt رو به صورت ادمین باز کرده باشید معمولا در ویندوز ۸ به بعد با راست کلیک در منوی استارت امکان باز کردن ادمین از (cmd) قابل دسترسی است.

 

امیدوارم از این آموزش کمال استفاده رو ببرید، مشکلات خود را در نظرات با ما در میان بگذارید.

 

0 0 امتیاز
رتبه‌بندی مقاله
1
0
خوشحال می‌شویم که در مورد این مطلب نظرتان رو بگوییدx
()
x